Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Hobby

Jak sprytnie opracować swoje postanowienia noworoczne?

Jak sprytnie opracować swoje postanowienia noworoczne?

Zbliża się kolejny rok i zdaje się większa część z nas przystępuje do spuentowania mijających dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniej myślimy o naszych sukcesach, a stanowczo więcej rozpamiętujemy porażki, niespełnione marzenia i problemy. Szczególnie zaś myślimy o niedotrzymanych obietnicach z lat poprzednich. O ile rozpoczęcie następnego roku dla wielu jest ważkie i wręcz stymulujące do podjęcia śmiałych wyzwań, to okazuje się w większości przypadków, że po upływie miesiąca lub dwóch euforia do przemian słabnie bądź ginie w ogóle. Wedle ostatnich analiz społeczność ujawniają tendencję do zaniechania swych noworocznych postanowień w ciągu siedmiu tygodni - to niesłychanie krótki czas. Pomyślmy wobec tego, co może być przyczyną tak prędkiego rezygnowania swoich planów noworocznych i jak temu zapobiec.

Statystyki odkrywają, że w poprzednich latach społeczność wyjątkowo dużo czasu myślą o organizowaniu nowego roku. To dlatego, że współczesne czasy całkiem charakterystycznie rejestrują się w historii ludzkości z uwagi na na generalny temat pandemii Covid-19. Ludzie w swoich zamyśleniach noworocznych niezwykle silnie skupiają się na tematach natury psychicznej, w następnej kolejności nad zdrowiem fizycznym, dopiero na końcu nad kwestiami finansowymi. Wszystkie te obszary zamyślanych metamorfoz są całkiem zawiłe, arcyważne, ale i zawiłe. Jak więc mądrze podjąć i postanowić nowe wyzwania, żeby dać sobie okazję na zrealizowanie planu?

Szczególnie twoje postanowienia na nowy rok muszą być klarownie ustalone i szczegółowo określone. W pierwszej kolejności zastanów się nad potrzebą spełnienia celu, to ma być twój prywatny, indywidualny program, a nie skutek mody. Jeśli odczuwasz, że w twoim życiu czas na zmiany, to szczegółowo ustal co, w jakim czasie i w jaki sposób pragniesz odmienić. Rozmyślaj właściwymi kategoriami - nie podążaj za wskazówkami przyjaciółki, czy jakiegoś bloga, bo bardzo szybko okaże się, że to w twoim przypadku może się nie sprawdzić. Jeśli umiesz opisać, co chcesz zmienić i jesteś pewny, że to jest dla ciebie ważne - postaraj się zyskać na to zagadnienie jak najwięcej specjalistycznej wiedzy z pewnych, merytorycznych źródeł. Wszelkie postanowienia noworoczne dotyczące domen zdrowia, zarówno psychicznego i fizycznego wiecznie potrzebują podtrzymania w medycznej wiedzy. Podejmij konsultację z doktorem, dietetykiem, bądź psychologiem. To fundament, aby najpierw uświadomić sobie skalę potrzeby naprawy swojego zdrowia, a po drugie żeby móc oszacować szansę wypełnienia takiego programu w ciągu nadchodzącego roku. w dużej mierze łatwiej będzie uświadomić sobie to, że na przykładowo schudłaś 5 kilo, a nie 10 czy też to, że do odejścia z uzależnienia potrzeba bardzo dużo czasu i życzliwych, wartościowych ludzi naokoło. Jako że przed tobą kolejne 12 miesięcy, to pożądane byłoby wystartować już z jakimś mądrym, praktycznym i rzeczywistym programem.

Nieco odmiennie wygląda zagadnienie z postanowieniami na temat naszych przyzwyczajeń. Uzależnienie od Internetu, mediów społecznościowych nim nie jest. Bo to bardzo poważny kwestia i potrzebuje zdecydowanie pomocy psychologicznej. Skorzystanie z rady profesjonalisty jest jedyną rozumną decyzją, jaką wskazane jest podjąć w takiej sytuacji. Ale w sytuacji, kiedy mamy kontrolę nad swoim czasem spędzonym w Internecie i pragnęlibyśmy nieco przekształcić swój plan dnia, dobrze byłoby samemu podjąć praktyczne działania. Bardzo optymalnym rozwiązaniem bywa zwyczajnie znalezienie sobie nowego pasja, najlepiej powiązanego z ruchem fizycznym lub wymagającego naszego zaangażowania bez używania komputera, bądź smartfona. Dobrze jest także narzucić sobie pewien rygor i zastosować monitorowanie czasu spędzonego w sieci. Czasami trzeba ledwie sprawdzić licznik godzin które spędziliśmy w mediach społecznościowych, by mieć wystarczający motyw do szukania innych przyjemności.

Podejmowanie noworocznych postanowień odnoszących się spraw finansowych jedynie z pozoru jest łatwiejsze. Osoby, które postanawiają się na zmiany w swym budżecie muszą szalenie racjonalnie przemyśleć wszelkie szczegóły, bez rozpisania korzyści, etapów i przeróżnych opcji, raczej nie uda się sfinalizować luźno podjętej decyzji o odkładaniu, czy inwestowaniu. O wiele swobodniej będziesz mógł takie zamierzenie uaktualnić, zamiast całkowicie go porzucać, jeśli zrobisz swój własny personalny biznes plan.

Bez względu od tego jak istotne noworoczne postanowienia na zbliżający się rok pragniesz podjąć, powinieneś być sprawiedliwy wobec siebie od początku. Wszystkie przemiany, jakich zamyślasz uskutecznić będą odnosiły się do przede wszystkim: twojego ciała, twojej położenia, twoich pieniędzy. Dobrze jest zatem dla swojej własnej motywacji prowadzić zapiski, zawierające klarownie i dokładnie określone wytyczne, jak i opisujące postępy realizacji.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03