Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Hobby

Lato - czas zabawy na świeżym powietrzu

Lato - czas zabawy na świeżym powietrzu

Podczas wakacji możemy spędzać czas o wiele dłużej na świeżym powietrzu. Z pewnością ładna aura i wyższe temperatury pobudzają do zabaw w plenerze. Przeważająca większość brzdąców wybiera dynamiczne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Wspaniały czas spędzony na skwerze lub w lesie, trening zręczności i integracji sensorycznej to bezsprzecznie znaczące korzyści wakacyjnych aktywności. Jednakże dzieci nie chcą się nudzić, wskazane jest proponować wielorakie zabawy, aby ośmielać je do ruchu. Wypada więc skorzystać z łagodnej pogody, choć jeżeli nie znalazłeś pomysłu na to, w jaki sposób bawić się z dzieckiem w wakacje, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Biegamy

Kto z was pamięta ganianego z czasów dzieciństwa? To stale stanowi numer jeden wśród zabaw na dworze. Maluchy uwielbiają biegać. To nie wyłącznie wielka uciecha, ale też trening ogólnokondycyjny. Trenowane są mięśnie nóg, rozwija się postawa, koordynacja ruchowa i zwinność. Naturalnie rodzic zazwyczaj pozwala się pochwycić, lecz najważniejszy jest śmiech i entuzjastyczne pokrzykiwania. Stereotypowego berka warto trochę ubogacić. Pierwszego dnia przekazujemy fanty w formie kapelusika czy chusteczki, a następnego zabawmy się w słup soli. Następnie należałoby zaprosić do Baba Jaga patrzy. A w kolejnych dniach poddajmy myśl, iż ścigamy się podskakując, jak żabka, albo brykając i parskając, jak rumak. Maluchy mają nadzwyczaj mocno zaakcentowane poczucie konkurencji, więc bieg do mety to kolejna kapitalna sugestia.

Ćwiczymy precyzję

Brzdące ubóstwiają gry w piłkę. Może to być standardowe rzucanie i łapanie. Ale powinno się również zaoferować rzucanie do celu. Ustawmy pudełko w bliskiej odległości lub zróbmy okrąg z wstążki czy paska. brzdąc trenuje wtedy nie wyłącznie mięśnie, lecz dodatkowo rozwija celność i koncentrację. Piłkę można też kopać do bramki standardowo nogą czy też toczyć po ziemi trzymając w ręku kij lub łopatkę. Można też przenosić piłkę pomiędzy kolanami albo pod pachą. Przy okazji zabaw z piłką u malucha poprawia się również koordynacja ruchowa. Dodatkowo organizując kręty tor z kręgli względnie innych przedmiotów możemy zintensyfikować ów proces.

Tor z przeszkodami

Jeśli twój brzdąc niezwykle prędko się nuży stereotypową zabawą, spreparuj mu różnorodny tor przeszkód. Efektowność takiej zabawy właśnie opiera się na tym, że opiekun może spożytkować wszystko, czym dysponuje. Rozkłada się rozliczne bariery i planuje przestrzeń do ich pokonywania. Dlatego też warto wykorzystać rowerek lub gumowego skoczka, którego tak kochają dzieci. Wystarczy, że ustawi się metę na końcu trasy. Dmuchany skoczek Hoppimals nadają się do tej zabawy doskonale. Są miękkie i odporne, a przy tym niezwykle bezpieczne. Dziecko może przebyć fragment trasy biegnąc, część skacząc na takim skoczku w kształcie ulubionego zwierzątka. na końcu przypomnijmy, że jako dodatek do uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, powinno się na okres zabawy wyposażyć się w wodę niegazowaną do picia, kapelusik na głowę i krem przeciwsłoneczny.

Dmuchany skoczek Hoppimals

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03