Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Hobby

Podstawowe dodatki dla motocyklisty

Podstawowe dodatki dla motocyklisty

Z reguły wiosna jest świetnym okresem na odkrycie swojej miłości do motocykli. Chociaż piękne okoliczności natury nie stanowią najważniejszego powodu do tego, by wsiąść na motor, z pewnością to właściwy moment, żeby odpowiednio poczuć maszynę i przyswoić wszelkie zasady bezpieczeństwa. Bez wątpienia jazda motocyklem przynosi przyjemne wrażenie niezależności, lecz wymaga określonego przygotowania i wyekwipowania. Szczególnie każdy początkujący motocyklista powinien zapoznać się z listą niezbędnych akcesoriów, jakie są potrzebne dla zachowania bezpieczeństwa w trakcie jazdy motocyklem, tak samo w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Posiadanie dobrze dobranego kasku motocyklowego z homologacją jest normą, którą wyznacza nie wyłącznie racjonalne myślenie, ale zwłaszcza przepisy ruchu drogowego. W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo rodzajów kasków, których cechy i przeznaczenie zależą przeważnie od stylu jazdy. Inny będzie kask do spokojnej jazdy skuterem po mieście, odmienny do poruszania się większym motocyklem. Istnieją także kaski przystosowane na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista przeciętnie kupuje kask integralny, który dzięki swojej wszechstronnej, całej konstrukcji umożliwi komfort i osłonę głowy tak samo w trakcie jazdy w mieście, jak i na bardziej skomplikowanych, cięższych trasach. Należy kupować wyłącznie takie kaski, które posiadają symbol certyfikowanej homologacji. Znaczy to, że dopełniają ustalone normy bezpieczeństwa i są zatwierdzone do użytku na drogach europejskich.

Odzież na motocykl

Ubranie motocyklisty składa się z kilku elementów. Po pierwsze powinno wyposażyć się w kurtkę motocyklową. Przeważnie wybór pada na szablonową, popularną, ale solidną i odporną na rozdarcia kurtkę skórzaną na motocykl. Aktualnie dostępne są także tekstylne kurtki motocyklowe, które także cechuje dobra jakość. Wybierane są najczęściej z uwagi na swoją lekkość, odporność na wodę i wytrzymałość. Każdy typ kurtki motocyklowej, bez znaczenia do jakiego stylu jazdy ją wybieramy, powinien posiadać specjalne ochraniacze.
Oprócz kurtki należy wyposażyć się w spodnie na motor. Można wybraćjeansy motocyklowe lub modele z innych solidnych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe także powinny być wyposażone w protektory.
Dobre buty motocyklowe to konieczność. Muszą stabilizować i zabezpieczać stopy. W takim razie powinno się wybierać jedynie te modele, które są przeznaczone do jazdy motocyklem.
Rękawice to zdaje się najczęściej kupowany element stroju motocyklisty. Dobrze jest mieć kilka par, które można zmieniać w zależności od pory roku oraz stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z właściwymi ochraniaczami na pewno tworzą podstawę wyekwipowania i powinny być na liście pierwszych zakupów początkującego motocyklisty.
Warto również pamiętać o pozostałych elementach stroju na motocykl. Można wyposażyć się w kombinezon na motocykl, bluzy na motor, oraz rozważyć zakup kominiarki pod kask. Powinno się jednak pamiętać, aby wszystkie elementy odzieży motocyklowej były nie tylko dobrej jakości, lecz także ochraniały motocyklistę przed ewentualnymi otarciami, lub uszkodzeniami podczas upadku.

Pomocne akcesoria na motocykl

Początkujący motocyklista winien po pierwsze skupić się na bezpieczeństwie jazdy. Ale niewątpliwie każdy, kto wyrusza poza miasto, lub na nieznane trasy powinien wyekwipować się w nawigację motocyklową. To urządzenia stworzone tylko z myślą o potrzebach motocyklisty, więc są niezawodne i komfortowe w korzystaniu. Natomiast interkom instalowany w kasku zagwarantuje motocykliście możliwość komunikacji z innym jeźdźcem, a także pozwoli na odsłuchiwanie dyrektyw z nawigacji.

Warto jednak pamiętać, iż podstawą każdego motocyklisty powinna być ostrożność i rozsądek. Jazda motocyklem wiąże się ze znacznym ryzykiem, nie tylko ze względu na zachęcające możliwości mocy silnika, lecz również z uwagi na pozostałych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i przezorność musi dbać sam motocyklista. Resztę przydatnych akcesoriów motocyklowych można zakupić w wspaniale wyposażonym sklepie dla motocyklistów. Wskazane jest jednak sięgnąć po asortyment najlepszej jakości. Wszak chodzi tu o bezpieczeństwo. Najwyższą jakość na ogół zdołają zagwarantować jedynie sprawdzeni i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Dlatego w LibertyMotoStore dostępna jest wyselekcjonowana oferta kasków motocyklowych, garderoby motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Jedynie wysoka jakość materiałów i wykonania poświadczona certyfikatami może zagwarantować adekwatne zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03