Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Czas wolny

Jesienne porządki krok po kroku - jak je przeżyć?

Jesienne porządki krok po kroku - jak je przeżyć?

Jesienne sprzątanie to z pewnością obowiązkowa pozycja w terminarzu. Porządek to nie tylko metoda na utrzymanie czystości, lecz również dbanie o kapitalne samopoczucie. Bezspornie wiele ludzi nie lubi porządków, lecz tak naprawdę o wiele przyjemniej jest zasiąść w fotelu jesiennym wieczorem, jeżeli wszystko naokoło błyszczy.

Warto jesienne stereotypowe czynności powtarzać co roku. Odświeżony dom zostanie znakomicie przygotowany do zimowej pory, tymczasem my ułatwimy sobie późniejsze bieganiny w związku z krzątaniną wokół świąt. Jak zatem urządzić porządkowanie jesienne? W jaki sposób zatem wziąć się za porządki jesienne?, by prace prowadzone były w miarę przyjemnie i wartko? Od czego rozpocząć? Pomyślmy, w jaki sposób dać sobie radę z jesiennymi porządkami?.

Okna, kostka, elewacja-porządki jesienne

Mycie okien to ogromnie znaczący element jesiennych porządków. Podczas letnich miesięcy bez wątpienia zgromadziło się mnóstwo brudu. W dodatku podczas gdy jest gorąco, szyby są obsiadane przez różnorodne owady. Zbliżający się zimowy czas na pewno będzie utrudniał w późniejszym skrupulatnym umyciu okien. Zacznij od stolarki okiennej, a potem użyj detergentu. Dobrze wyczyść wszystkie szczeliny. Równocześnie zabierz się za pranie firanek. Do pralki należałoby wlać wybielacz, tak aby odnowić biel firan. Nie zapomnij o wyczyszczeniu parapetów. Jeżeli posiadasz dom, to powinieneś rozważyć sprawę też z myciem fasady i tarasów. Wspaniale się do tego nadają myjki ciśnieniowe. Jeżeli nie rozporządzasz takim sprzętem użyj mopa czy też szorstkiej drucianej szczotki. Zwróć także uwagę na drzwi zewnętrzne a także furtkę. Przeważnie w dziurach nagromadza się piasek a także błoto przyniesione wraz z letnim deszczykiem.

kolejno sprzątaj w pomieszczeniach

Przeważnie na przełomie sezonów wymieniamy odzież na cieplejszą. Nastał odpowiedni termin na ułożenie na półkach. Poświęć jeden dzień na jedno wnętrze. Na finał zostaw kuchnię i łazienkę. Jeśli posiadasz spiżarnię, warto do niej wstąpić, posegregować słoiki i poświęcić więcej miejsca na przetwory. Nie zapomnij także w sypialniach przewietrzyć wszystkich materacy oraz odświeżyć dywanów. W łazience wyczyść starannie płytki. Możesz zrobić to używając mopa bądź ścierki nałożonej na szczotkę. Postaraj się szczegółowo doszorować spoiny. W podczas zimy okazjonalnie otwieramy okna, jest bardziej duszno. W łazience góruje wilgotność. Osiadły w spoinach kurz będzie pożywką dla bakterii i grzybów. W pomieszczeniach sumiennie wyczyść wszelkie klosze lamp. Dla posiadaczy mebli tarasowych to też czas na umycie i zabezpieczenie foteli i siedzisk. Jeżeli troskliwiej zadbamy o umeblowanie zewnętrzne, tym taniej wejdziemy w kolejny sezon wiosenny. Na ogół po okresie grillowym także czyścimy dokładniej ruszty i paleniska. Porządkowych zadań jest wiele, niemniej jednak powinno się je po kolei zamierzyć i doprowadzić do realizacji. By uprzyjemnić sobie okres porządków jesiennych można słuchać ukochanej muzyki czy audycji, bądź nucić.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03