Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Kulinaria

Ciecierzyca w wartościowej diecie

Ciecierzyca w wartościowej diecie

Ciecierzyca, znana również jako cieciorka, jest jednym z ważniejszych składników zdrowej diety. Z jakich względów warto sięgać po tę roślinę strączkową? Jak wpływa ona na nasz organizm?

Cieciorka to rewelacyjny składnik diety wegańskiej, choć nie tylko weganom menu z cieciorką jako częstym dodatkiem wyjdzie na dobre. Ta roślina to ogromna ilość ważnych dla naszego organizmu składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Kto zacznie często sięgać po ciecierzycę, ten może w prosty sposób poprawić swą formę. Dzięki temu dodatkowi można odpowiednio zadbać o swój przewód pokarmowy oraz ułatwić sobie odchudzanie. W cieciorce można też znaleźć większe ilości cennego białka oraz tak ważnych dla swego zdrowia składników, jakimi są nienasycone kwasy tłuszczowe. Wszystko to sprawia, że zdrowa dieta z ciecierzycą jako częstym dodatkiem może nas rewelacyjnie wspomagać w walce z licznymi chorobami.

Częste sięganie po przepisy na pyszne potrawy z ciecierzycą jako głównym składnikiem polecane jest osobom mającym kłopoty nadciśnieniem oraz tym, którzy chcą się skutecznie uporać ze złym cholesterolem. Silniejsza odporność organizmu, dobra ochrona przed stresem – oto kolejne powody, dla których warto włączyć cieciorkę do swej diety. A im szybciej to zrobimy, tym lepiej.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03