Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Sport i turystyka

Będzińskie skarby - co trzeba zobaczyć w tym mieście?

Będzińskie skarby - co trzeba zobaczyć w tym mieście?

Będzin jest jednym z najpiękniejszych miast na terenie Zagłębia. Czekające tu obiekty sprawiają, iż wycieczki po Będzinie mogą okazać się dla wielu z nas wspaniałą przygodą.

Co trzeba zobaczyć w trakcie odkrywania tego ośrodka miejskiego? Jakie atrakcje Będzina mogą zrobić na gościach najsilniejsze wrażenie? Będzin może się poszczycić cenną pamiątką z czasów średniowiecza. Są nią fragmenty średniowiecznych murów miejskich, które niegdyś otaczały całe historyczne miasto. Wśród zabytków architektury sakralnej wyróżnia się kościół parafialny Świętej Trójcy. To ważna pamiątka, pamiętająca okres panowania Kazimierza Wielkiego.

Przedwojenny Będzin był ważnym ośrodkiem osadnictwa dla ludności żydowskiej. Do dziś przypominają nam o tym takie miejsca, jak Plac Bohaterów Getta Będzińskiego na obszarze getta a także Dom Modlitwy Cukermana. Zachwyca również synagoga Mizrachi, nad którą opiekę pełni aktualnie Muzeum Zagłębia. Instytucja ta ma jeszcze pod swą opieką Pałac na Gzichowie oraz zamek, wzniesiony w czasach Kazimierza Wielkiego. Aktualnie w miejscach tych można zwiedzać interesujące ekspozycje, dzięki którym można lepiej poznać historię Będzina oraz jego dawnych mieszkańców.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03