Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Sport i turystyka

Co ciekawego można zwiedzić w Londynie?

Co ciekawego można zwiedzić w Londynie?

Londyn traktowany jest za jedno z najbardziej intrygujących miast europejskich. Istnieje tutaj wszak naprawdę mnóstwo atrakcyjnych miejsc, iż z zdecydowanie żaden turysta nie może się zanudzać. Interesującą architekturę uwydatniają bowiem zabytki i inne obiekty, które bardzo przemożnie odzwierciedlają historię Wielkiej Brytanii i jej monarchistyczny ustrój polityczny. W samej rzeczy atrakcyjność londyńskiej cennej architektury znamionują te cechy, jakie są związane z arystokratycznym przekrojem społeczności. Dla większości angielski styl wiąże się z wytwornością, dostojeństwem, smakiem i majestatycznym wyglądem. Jednak, gdy skorzysta się z pomocy właściwego lokalnego przewodnika, okazuje się, że Londyn oferuje o wiele bardziej różnorodne atrakcje.

Z oczywiście najwygodniej będzie skorzystać z gotowych propozycji wypraw fakultatywnych po Londynie. Żaden londyński przewodnik nie zdoła nie uwzględnić najbardziej reprezentatywnego zakątka Wielkiej Brytanii, którym jest Pałac Buckingham, zwłaszcza w momencie zmiany warty. W pałacu przebywa królowa i jej najbliższa rodzina. Nieraz, zwłaszcza, jeżeli zdecydujemy się na miejscowego przewodnika, który dobrze zorientował się w zwyczajach Royal Family, można uchwycić kogoś ważnego, albo przynajmniej posłuchać jakiś bardzo ciekawych pałacowych plotek.

Podobnie znaczącym miejscem jest zespół budynków, w skład którego wchodzą legendarna baszta zegarowa Big Ben a także Pałac Westminsterski. Pałac Westminsterski jest siedzibą brytyjskiej Izby Gmin, Izby Lordów i pozostałych urzędów i wolno zwiedzić razem z przewodnikiem. Znajdująca się w pobliżu neogotycka wieża z 1834 roku ma wysokość 96,3 metrów, a jej tarcze mają średnicę 7 metrów. Kolejnym historycznym zabytkiem, do jakiego zapewne zawiedzie nas przewodnik jest Opactwo Westminsterskie. To wielowiekowa najważniejsza katedra Wielkiej Brytanii, w której od 1066 r. mają miejsce wszystkie koronacje angielskich władców i inne ważne królewskie uroczystości.

Budynek Tower of London słynny jest zasadniczo z tego, iż przez setki lat egzystował jako więzienie. Z trudem było komukolwiek się z niego wydostać, bo wyłączne wjazd znajdowało się od strony Tamizy, dotrzeć do wewnątrz można było jedynie łódką. Obecnie fantastyczną atrakcję stanowi umieszczona w tym miejscu wystawa Klejnotów Królewskich. Przewodnik poprowadzi nas bezspornie przez wiktoriański zwodzony most Tower Bridge, który stanowi kolejną pociągającą londyńską atrakcję turystyczną.

Na amatorów sztuki współczesnej czeka znane muzeum Tate Modern, które przedstawia kolekcje od 1900 roku. Kolejną atrakcją jest taras widokowy znajdujący się na 10 piętrze budynku, z którego rozpościera się śliczna panorama miasta. Jeżeli pragnąłbyś ujrzeć Londyn z lotu ptaka, lecz z zupełnie innej perspektywy możesz wybrać się do Sky Garden. Stąd zobaczysz przecudowny widok na na Tower Bridge, The Shard oraz Tamizę. Jednakowoż legendarne londyńskie Golden Eye nie ma sobie równych, bo stanowi najwyższe na świecie podparte koło obserwacyjne o wysokości 135m. Można wejść w jedną z 32 przeszklonych kapsuł i słuchając wirtualnego przewodnika zachwycać się zmieniającą się panoramą miasta.

Osobliwych atrakcji niewątpliwie przyniesie spacer po londyńskich targowiskach. Unikatowy nastrój Borough Market, najstarszego targu spożywczego w Londynie jest wyjątkowy w swoim rodzaju. Legendarny Portobello Road Market to targ w stylu vintige. Mieści się w tym miejscu całe mrowie oldschoolowych knajpek, stoisk, sklepików i straganów. Całkowicie różną atrakcję stanowi londyńskie Chinetown - w tym miejscu można spróbować i nabyć najdziwniejsze i najbardziej egzotyczne rarytasy na świecie.

Londyn zatem chowa niemało tajemnic. Warto zatem dobrze przygotować się do eksploracji metropolii. Kluczowe jest, by popytać o właściwego przewodnika, który zademonstruje nie jedynie te najbardziej popularne atrakcje turystyczne, ale także poprowadzi w inne, nastrojowe i charakterystyczne londyńskie zakamarki.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03