Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Sport i turystyka

Ferie zimowe 2022

Ferie zimowe 2022

Jak co roku, kiedy zaczyna się zima pojawia się nieustannie to samo pytanie, dokąd można spędzić ferie zimowe. Jak wiadomo, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, należy w takim razie przyzwoicie opracować ten czas, by nikomu w rodzinie nie nudziło się, a czas wypełniony był w aktywny i fascynujący sposób. Jak zatem zaaranżować ferie zimowe, gdzie wyjechać z dziećmi, by doskonale wykorzystać z czasu wolnego?

Przeważnie jako pierwszy pomysł w rodzinie pojawia się idea wyjazdu w góry. Nie ma się czemu dziwić, bo to najlepsza możliwość dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych. W zimie w górach prawie zawsze leży pokrywa śnieżna, a sam specyfika górski wspiera utrzymaniu stosownych warunków do jazdy na nartach, czy snowboardzie. Ferie w górach to inicjatywa nie tylko dla tych, którzy zasuwają na zaawansowanych nartach po czarnych trasach, lecz także dla wszystkich, którzy wiedzą, że na naukę zawsze jest czas. W każdym tatrzańskim i sudeckim kurorcie działają wypożyczalnie sprzętu. Można również dowolnie skorzystać z lekcji instruktora. Najbardziej wziętym ośrodkiem narciarskim w Polsce jest ten na Kotelnicy, w Białce Tatrzańskiej. To w istocie piękne, rozbudowane trasy, lecz należy się spodziewać się też, że są one silnie przepełnione. Wobec tego warto też zastanowić się Krynicę, Wisłę, czy też Szczyrk. Dla tych, którzy szukają nieco większego białego szaleństwa czekają kurorty zagraniczne. Ośrodki narciarskie we Włoszech, Szwajcarii, lub Austrii są rzeczywiście rozległe i słyną z ogromnie długich i dobrze utrzymanych tras narciarskich. Kurorty oferują atrakcje nie tylko dla narciarzy i snowboardzistów. Można także skorzystać z okolicznych torów saneczkowych, czy też należycie przygotowanych lodowisk. Niejednokrotnie niedaleko znajdują się też ośrodki Spa, lub termy. Takie zimowe kąpiele w basenach termalnych będą nie tylko wielką rozrywką, lecz i wzmocnieniem odporności.

Jeżeli natomiast kogoś znudziły atrakcje w górach, może spędzić ferie zimowe na Mazurach bądź w okolicach Puszczy Białowieskiej. Powinno się jest w szczególności skorzystać z ofert gospodarstw agroturystycznych, bowiem oprócz pysznego, zdrowego wyżywienia z reguły proponują masa innych atrakcji, dzięki którym atrakcyjnie spędzimy wolny czas. Piesze wędrówki w osłoniętym od wiatru lesie, odkrywanie śladów zwierząt, lub też spotkanie na swojej trasie żubra, lisa, czy zająca, to zawsze atrakcyjny relaks dla rodzin z dziećmi. Bardzo nieraz istnieje opcja urządzenia kuligu, bądź ogniska w wyznaczonym miejscu. W okolicach Białowieży są także szkoły nauki jazdy konnej. Ośrodki agroturystyczne pomagają w organizacji nie tylko takich rozrywek, ale także oferują udział w bogatych warsztatach artystycznych bądź popularno-naukowych. na pewno czas spędzony pośród inspirujących osób będzie atrakcyjny i owocny.

Ferie nad morzem niektórym mylnie mogą się źle kojarzyć. Jednakże tak tak naprawdę to nader fascynująca propozycja, niekoniecznie kierowana dla amatorów morsowania. Morze wygląda nadzwyczajnie i czarodziejsko o dowolnej porze roku, a puste, ogromne plaże pobudzają do długich swobodnych spacerów. mnóstwo ośrodków wypoczynkowych i hoteli z nadmorskich kurortów przygotowało swoje propozycje właśnie z myślą o feriach zimowych. Są organizowane różne wieczorki tematyczne, zabawy na basenach, w centrach rozrywki, lub salach kinowych. Dorośli mogą liczyć na chwilę zacisznego wytchnienia w saunie, czy Spa, podczas gdy dziećmi zajmą się animatorzy. Ferie nad morzem to propozycja specjalnie dla tych, którzy preferują mniej sportowej aktywności, ale chcą spędzić czas również zdrowo i przyjemnie.

Ostatnio Polacy polubili spędzanie zimowej przerwy za granicą, szczególnie w ciepłym klimacie. To opcja wyraźnie dla tych z bardziej dostatnim ortfelem, chociaż wypada pamiętać, że mnóstwo hoteli w swojej ofercie uwzględnia duże ulg na dzieci, lub całkowicie zwalnia z zapłat za nie. Wyjazd na ferie do ciepłego kraju to faktycznie fascynująca oferta dla rodzin, które nie przepadają za śniegiem. Jednakowoż po to, by faktycznie złapać trochę ciepłych promieni słonecznych, trzeba się wybrać trochę dalej. Często wybieranym przez Polaków kierunkiem turystycznym w zimie są Malediwy, Zanzibar, czy Meksyk. Wyruszamy także ochoczo do Tajlandii, lub na Dominikanę. Należałoby jednakowoż pomnieć, że do takiego wyjazdu należy się przygotować, nie tylko pod względem finansowym. W okresie pandemii Covid-19 w rozmaitych krajach istnieją najróżniejsze obostrzenia. Powinno się szczegółowo zaznajomić się z informacjami na w kwestii wszystkich przepisów sanitarnych obowiązujących w miejscu naszej destynacji, tak, by po przylocie, nie było ani kłopotliwych niespodzianek, ani zawiedzenia.

Ferie zimowe można spędzić wobec tego w istocie w różnorodny sposób. Nade wszystko jednakże wskazane jest pomnieć o bezpieczeństwie i uśmiechu na co dzień. Wtedy z pewnością spędzimy wolny czas najlepiej.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03