Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Sport i turystyka

Gamla Uppsala - Szwecja dla ciekawych

Gamla Uppsala - Szwecja dla ciekawych

Wyprawy do krajów skandynawskich od kilku sezonów są bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem. Z jakich względów tak się dzieje? Uzasadnienie jest łatwe - Skandynawia to unikalne zabytki, bogactwo natury oraz moc ciekawych budowli.

Wśród tych państw północnej Europy, którymi z pewnością należałoby się dokładniej przyjrzeć, jest Szwecja. Państwo to ma się czym poszczycić, a poważne biura podróży już dawno zaobserwowały turystyczny potencjał tego kraju. Jednym z ciekawszych miejsc, którymi zdoła zachwycić turystów Szwecja, staje się miasto znany pod nazwą Uppsala. To niezwykle ważny dla szwedzkiej nauki ośrodek akademicki, na terenie którego można zobaczyć wiele atrakcyjnych zabytków. Dla miłośników historii najważniejszym punktem w programie niemal każdej wycieczki po tej części Szwecji będzie jednakże nie ścisłe centrum Uppsali, lecz wiekowa osada pochodząca z czasów pogańskich, znajdująca się w odległości kilku kilometrów od centrum miasta. Gamla Uppsala to niezwykłe miejsce. Istniejąca już w VI stuleciu, znana była z krwawych ofiar, jakie składano tu dawniej bogom.

Obecnie Gamla Uppsala to głównie tak ważne atrakcje, jak olbrzymie kurhany królewskie. To jedna z ciekawszych pamiątek z okresu średniowiecza oraz jedna z najbardziej oryginalnych ciekawostek turystycznych, z jakimi można się zetknąć podczas wycieczki po okolicy Uppsali.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03