Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Sport i turystyka

Gdańskie zabytki: ratusz

Gdańskie zabytki: ratusz

Dla sporej grupy podróżników, Gdańsk jest bardzo interesującym kierunkiem wycieczki. wizyta w tym mieście to jedyna w swoim rodzaju okazja dla tych turystów, którzy chcą nacieszyć się spotkaniami z cennymi zabytkami. Na brak skarbów dawnego budownictwa nie można tu narzekać. Na jakie zabytki opłaca się zwrócić największą uwagę?

W gronie tych zabytków, którym warto się dokładniej przyjrzeć, jest Ratusz Głównego Miasta. Budynek ten stanowi bardzo charakterystyczną część gdańskiej panoramy, zalicza się również do grona najważniejszych zabytków starówki gdańskiej. Ta unikalna perełka architektury robi bardzo duże wrażenie na gościach. Ratusz ten kusi nie tylko majestatyczną sylwetką a także zachwycającą elewacją. Ta budowla to także zabytkowe sale, które warto odwiedzić. Muzeum, które mieści się w murach ratuszowego gmachu dawnej siedziby miejskich urzędników może się pochwalić cennymi zbiorami. Piękne sale robią wrażenie, a wizyta w gdańskim ratuszu będzie dla wielu gości rewelacyjną przygodą.Ratusz to tylko jedna z wielu zabytkowych budowli, jakimi może nas zachwycić Gdańsk. Aby poznać pozostałe atrakcje tego miasta, warto zaplanować kilkudniową wycieczkę po jego obszarze.

Rewelacyjne zagospodarowanie sprawia, że w mieście tym bez przeszkód można znaleźć tanie noclegi bez względu na porę roku, co sprawia, że zorganizowanie takiej wycieczki przestaje być trudnym wyzwaniem.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03