Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Sport i turystyka

Igrzyska Olimpijskie - co to jest, krótka historia

Igrzyska Olimpijskie - co to jest, krótka historia

Igrzyska Olimpijskie to najbardziej znane zawody sportowe świata. Trwają blisko dwóch tygodni, podczas których przeprowadzane są konkursy w wielu dyscyplinach indywidualnych oraz zespołowych.

Obecnie organizowane są dwa osobne rodzaje igrzysk olimpijskich - letnie i zimowe. Imprezy te przeprowadzane są naprzemiennie co dwa lata, w ten sposób, że zarówno igrzyska letnie jak i zimowe rozgrywane są w odstępie czterech lat. Jest to referencja do tradycji igrzysk ze starożytnej Grecji - zawody atletów w Olimpii były organizowane właśnie raz na 4 lata. Dla najlepszych, poza gratyfikacjami finansowymi jak również światową sławą, przewidziano medale - za pierwsze miejce złoto, za drugie srebrny a za trzecie brązowy.

W 2016 roku igrzyska olimpijskie zrealizowane zostały w brazylijskim mieście Rio de Janeiro, które zaledwie 2 lata temu było współgospodarzem mundialu, a w 2013 roku podejmowało pielgrzymów w Światowe Dni Młodzieży. Poprzednim gospodarzem igrzysk letnich była stolica Wielkiej Brytanii - Londyn. Natomiast ostatnie igrzyska zimowe odbyły się w Soczi nad Morzem Czarnym, zaś kolejne w Pyong Yeang w Korei Południowej.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03