Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Sport i turystyka

Korzyści z wczasów w Polsce

Korzyści z wczasów w Polsce

Ostatnio Polacy chętniej zostają w kraju na okres wakacji. Wydaje się, iż nurt na intensywne wyprawy zagraniczne aktualnie się obniżył. Z bezsprzecznie to nie jedynie następstwo ograniczeń związanych z minioną pandemią, ale także pogarszającą się sytuacją gospodarczą. Niemniej jednak wczasy w Polsce nie dla każdego są koniecznością, niektórzy doceniają turystyczne wartości naszego kraju i ochoczo po nim podróżują. Co więc zachęca Polaków do spędzenia wczasów w naszym kraju? Jakie są negatywne strony wakacji w Polsce? Może okazać się, iż wnioski optymistycznie nas zaskoczą.

Rozmaitość krajoznawcza w Polsce

Jedną z istotnych zalet położenia geograficznego naszego kraju stanowi rozmaitość krajobrazów. Możemy przecież relaksować się w górach, jak i nad Morzem Bałtyckim. Mamy cudowne tereny z kotlinami i wyżynami. Ponadto dla amatorów wód śródlądowych istnieje przeogromna ilość pięknych pojezierzy, meandrów rzeczek i innych zbiorników wodnych. W Polsce posiadamy całe mnóstwo parków krajobrazowych, rezerwatów i dziewiczych terenów zielonych. Nikt nie powinien utyskiwać na nudny pejzaż. Można u nas odkryć zarówno olśniewające miejsce do długich pieszych włóczęg, wspinaczki, jak i przepiekne plaże do wylegiwania się na złotym piasku.Dodatkowym plusem turystycznym w Polsce jest okazja do poznawania wielu kultur ludowych. Niezaprzeczalny urok górali, gościnność Kaszubów, czy też interesująca tajemniczość Warmii i Mazur. Każdy region Polski połączony jest z niejedną niebywałą opowieścią. Oprócz tego warto zawsze posmakować kuchni regionalnej. Istnieją takie zakątki, które słyną z bogactwa różnych unikalnych dań wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Lubelszczyzna i Podkarpacie na przykład proponują przeszło 240 potraw regionalnych.

Bliskość atrakcji

Warto dodać, że podróż do najbardziej oddalonego zakątka Polski nie zajmie więcej niż 12 godzin spokojnej jazdy samochodem. Można się spakować i wybrać się w ustaloną trasę, a w drodze dodatkowo zwiedzać piękne, historyczne miejsca. Dla niektórych to także fenomenalna okazja, ażeby zobaczyć rodzinę, która zamieszkuje na drugim końcu Polski. W miejsce auta można także skorzystać z samolotu. Sieć lotnisk jest współcześnie na tak bardzo rozwinięta, iż bez trudu można wyszukać połączenie między regionami. Jest to opcja trochę droższa, jednakże bezsprzecznie w dużej mierze skraca czas podróży. Dla Polaków nadal, wbrew inflacji, wakacje najtaniej wypadają są w kraju. Ceny walut są wysokie, wobec tego podróż do zagranicznych kurortów okazuje się bardzo sporym wydatkiem. Dodatkowo wypada pamiętać, iż przebywając na urlopie w Polsce bez trudności wiesz, jak zaopatrzyć się w potrzebne artykuły w sklepach, w jaki sposób ekspresowo skorzystać z koniecznej pomocy lekarskiej, lub znaleźć jakąkolwiek pomoc. Brak przeszkód językowych kolosalnie ułatwia podróżowanie i rozmowę z lokalną społecznością. Nie zaskoczą cię odmienne kodeksy czy też nieznane zwyczaje.W całym kraju wiążą nas takie same regulacje prawne, kodeksy drogowe, czy reguły korzystania z instytucji urzędowych. Nie ma wymogu jakichkolwiek specjalnych formalności, wiz, paszportów i zezwoleń.

Mankamenty wczasów w Polsce?

Przeciwnicy urlopu w Polsce z reguły pokazują na dwie uciążliwe według nich kwestie. Pierwszą z nich stanowi nasz polski niestabilny klimat. Zdarza się, iż kiedy planujemy urlop sporo wcześniej, nie posiadamy możności skorzystania z zapowiedzi pogody i trafiamy na deszczową aurę lub niskie temperatury. Nasz krajowy klimat jest dosyć kapryśny i latem pojawiają się okresy, kiedy bez ustanku pada. Lecz należałoby zwrócić uwagę również na to, że temperatury niekiedy dosięgają ponad trzydzieści stopni Celsjusza. Taka zmienność pogody stanowi cechę wynikającą z naszego położenia geograficznego. Jeżeli spojrzy się na to, jak na dar natury, która oferuje nam aż 6 pór roku, to warto docenić tą rozpiętość. W deszczową pogodę również można odpoczywać. W polskich kurortach są kryte pływalnie, można zwiedzać zabytkowe miejsca i inne ośrodki kultury, których akurat w naszym kraju nie brakuje. Drugim kontrargumentem jest kiepski stan dróg. Podobno uniemożliwiają one wygodną podróż. Powinno się jednak potwierdzać, iż stwierdzenie to staje się nieaktualne. Stan dróg i autostrad na połowę 2022 r. zapewnia przejechanie prawie całego kraju. Jest nadal parę niewielkich odcinków w realizacji, lecz posiadają one praktyczne objazdy. Można zatem bez komplikacji podróżować po nowej nawierzchni. Należałoby także wspomnieć, iż dla niektórych brak dostępu do cywilizacji, głusza i cisza jest dużym walorem wczasów.

Są takie regiony na przykładowo w północnowschodnim rejonie, gdzie warto zaszyć się z dala od miejskiego zgiełku. Urlop w Polsce z bezspornie będą udane, pod warunkiem, że zamierzymy je ściśle z naszymi oczekiwaniami i oczekiwaniami. Wspaniałość krajobrazów, możność skorzystania z rozmaitych atrakcji z zdecydowanie może zaspokoić każdego wymagającego urlopowicza.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03