Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Sport i turystyka

Wolińskie atrakcje

Wolińskie atrakcje

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego to wyjątkowy region. Tutaj żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na gości praktycznie na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać?

Dla tych turystów, którym marzą się wspaniałe wczasy nad Bałtykiem doskonałym punktem może się okazać Wolin. To jedna z najciekawszych atrakcji nad polskim Bałtykiem oraz miejscowość, która może się poszczycić bardzo dobrym zapleczem turystycznym. Świetnie rozwinięta baza noclegowa sprawia, iż każdy gość znajdzie tu tanie noclegi. A w jaki sposób warto tutaj spędzić wolny czas? Kto zdecydował się na wczasy w rejonie Wolina, ten na pewno żałować swej decyzji nie będzie. Wolin zalicza się do grupy najbardziej interesujących ośrodków turystycznych nad naszym morzem. To miejscowość od lat kusi miłośników historii, przy czym głównym zagadnieniem w tej części Polski są Wikingowie. To właśnie z Wikingami powiązane są główne atrakcje tej miejscowości. Kto znajdzie tutaj tanie noclegi, ten będzie miał okazję brać udział w tak ważnym wydarzeniu, jakim jest tutejszy Festiwal Wikingów.

Wolin to również inne ciekawostki. Na turystów, którzy spędzają tutaj wczasy czeka też uroczy port oraz interesujące budowle. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tutejszy ratusz. Kusi także Muzeum Regionalne, w którym zgromadzono ciekawe eksponaty związane z historią Wolina. Dużo atrakcji czeka tutaj również na amatorów atrakcji o przyrodniczym charakterze. Warto pamiętać, że w okolicy rozciągają się obszary Wolińskiego Parku Narodowego. Wycieczki po nim każdemu turyście mogą dostarczyć wielu niezwykłych wrażeń.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03