Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Sport i turystyka

Zalety spływów kajakowych

Zalety spływów kajakowych

Sądzi się, że każdy z nas powinien przynajmniej kilka razy w ciągu tygodnia odbyć trening. nie od dziś wiadomo, iż sport wzmacnia zdrowie i odporność. Ćwiczenie nadzwyczaj pozytywnie działa na nasze serce i układ krążenia. Nie wszyscy jednak lubią biegać, czy ćwiczyć na siłowni. Wskazane jest zatem zwrócić uwagę na taki sport, który dostarczy nie jedynie korzyści dla zdrowia, ale będzie również przyjemny i relaksujący. Tym sportem na pewno jest pływanie na kajaku. Co powoduje, że spływy kajakowe lubią wszyscy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną ?

Nieforsowne ćwiczenia fizyczne

Pływanie kajakiem stanowi okazję do spokojnych, lecz potrzebnych treningów. Na ogół spędzamy na kajaku kilka godzin, pracując ramionami i tułowiem aktywizujemy wiele mięśni. Aby sforsować skręty lub przeszkody na rzece trzeba włożyć trochę energii. Nasze mięśnie aktywizują się, zaś krążenie dynamicznie pracuje. Podczas spływu nie czujemy jednak przemęczenia. Zmienny nurt wodny pozwala na nam znalezienie chwili na odpoczynek.

Bliskość przyrody

Bez wątpienia ćwiczenia na świeżym powietrzu jest bardzo przyjemny. Spływy kajakowe są organizowane w pięknych okolicznościach przyrody. Poruszamy się przez meandry rzeki, mijamy drzewa, sitowia, stada kaczek i zadziwiających ważek i żuczków. Otoczeni spokojnym życiem fauny i flory efektywniej wypoczywamy i szybciej się relaksujemy. Kontakt z naturą ma ważne znaczenie dla naszego nastroju.

Wiek i kondycja nie ma znaczenia

Spokojne wiosłowanie z nurtem rzeki to wspaniała zabawa, z jakiej każdy może skorzystać. Nie ważny jest wiek kajakarza. Można wybrać trasę łatwiejszą lub pełną meandrów. Płynie się własnym tempem, można zarządzić przystanek, ażeby przygotować piknik. To doskonały pomysł na wspólną rodzinną wyprawę, pełną rozmaitych niespotykanych atrakcji.

Warto też dodać, iż spływy kajakowe są tanim sposobem na organizację czasu w wakacje. Wystarczy jedynie wypożyczyć kajak. Na trasie wodnej można spędzić miło wiele godzin. Stanowi to więc ekonomiczny sposób na aktywne spędzanie wolnych weekendów lub wakacji wśród przyrody.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03