Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Czas wolny

Sposoby na wiosenny relaks

Sposoby na wiosenny relaks

Ciepła pora roku jest fantastyczną sposobnością na odetchnięcie. Pogoda nastraja optymistycznie, a jeszcze przyjemniejsze temperatury sprawiają, że otaczająca nas przyroda jest przyjazna i kolorowa. Szcęśliwcy, którzy mogą wziąć urlop, wyruszają gdzieś do kurortów polskich lub zagranicznych. Odpoczywają w spa lub na plaży. A jak mają relaksować się ci, którzy muszą zaliczyć pracowniczy tydzień?. Spróbujmy zatem przekazać kilka sposobów na relaks po pracy. W jaki sposób można odpoczywać we własnym zaciszu, po całym dniu męczącej pracy?

Plany na relaks

Planowanie bezdyskusyjnie nie wyklucza porządnego odpoczynku. Jako że możesz zapisać sobie w terminarzu np. rozmowę z klientem, wprowadzać w życie swoje obowiązki zawodowe podług uzgodnionego poprzednio projektu, tak samo akuratnie możesz wpisać sobie czas na odpoczynek. Być przypuszczalnie z początku wydaje się to kuriozalne, jednakże jeżeli uda ci się w ten sposób wygospodarować należyty czas dla siebie, to dostrzeżesz tylko same korzyści. Są tacy, którzy ubóstwiają wcielać w życie wszystkie swoje aktywności wedle zarysu. Osobliwie pracoholicy przeprowadzają tylko aktywności zawodowe wprowadzone w terminarz. Wobec tego bardzo rozważne jest po prostu wpisanie w terminarz przymusowego czasu na odpoczynek. Na dodatek wolno w tym miejscu dokładnie zanotować to, co pragnęlibyśmy uczynić - niezależnie, czy to jest długa kąpiel z bąbelkami, czytanie książki, czy coś innego. Znaczące jest także, ażeby uznać, że termin na wieczorny relaks posiada taki sam wysoki priorytet, jak na przykład zebranie z klientami.

Wypoczynek wyłącznie bez komputera i telefonu

Widoczna jest już tendencja, że coraz w wyższym stopniu doceniamy istnienie osiągnięciami technologicznymi. Bez wątpienia już od dłuższego czasu istnieją pewne rezultaty dociekań naukowych potwierdzających pejoratywne znaczenie nadmiernego korzystania z komputera i telefonu. Dziś jednakże egzystowanie zawodowe większości z nas gromadzi się oczywiście około aplikacji i internetu. co więcej jeszcze seryjne seriale, jakie zazwyczaj ogląda się po parę odcinków na raz. W tym przypadku należy sobie powiedzieć zdecydowanie "basta". Termin, który przydzielamy na odetchnięcie znaczy całkowite pozbycie się ekranów sprzed oczu. Przypuszczalnie dla poniektórych oglądanie filmów stanowi jakiś forma wypoczynku - tu bezwzględnie należy zaufać medycynie i własnemu instynktowi. Jeśli serial całkowicie cię pochłonął i nie potrafisz z niego wycofać się na pożytek spaceru po lesie, to dosadny znak tego, że tym bardziej musisz cokolwiek z tym zdziałać. Obejrzenie jednego odcinka przed wieczorem nie szkodzi nadmiernie, lecz powszechnie znane jest, że zazwyczaj serial ogląda się zaliczając cały sezon, kosztem zbawiennego snu. W znacznym stopniu lepiej pojść do teatru.

Co zadowoli zmysły?

Już starożytni znali korzyści niekonwencjonalnych procedur terapeutycznych. Używano roślinnych ekstraktów wydzielających specjalny zapach i otaczano się delikatnymi odcieniami. Należałoby pomnieć, iż lawenda, czy melisa działa na nasze zmysły uspokajająco i odstresowująco. Zapal świecę zapachową lub weź kąpiel z olejkami eterycznymi. Możesz dwie krople dodać do nawilżacza powietrza. Dobrze jest także powyłączać większość świateł, iżby stworzyć łagodny półmrok. Wypoczywają wtedy wszelkie twoje zmysły.
Jeśli prezentujesz typ towarzyski, umów się na spotkanie ze znajomymi do sauny lub do spa. Powinno się cyklicznie korzystać z dobroczynnego wpływu pary wodnej, zabiegów kosmetycznych i masaży. Szczególnie właśnie masaż jest świetnym rozwiązaniem, odstresowuje, uzdrawia i można z niego skorzystać zarówno w w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnym salonie.

Relaksuj się tak, jak lubisz

Przypuszczalnie to dla niektórych truizm, ale ostatnie badania psychologów gruntownie uzasadniają, iż nie potrafimy odpoczywać. Nie umiemy spożytkować czasu na wypoczynek. Selekcjonujemy rozwiązania niekorzystne czy też wyraźnie szkodliwe dla naszego stanu psychicznego i fizycznego. A instrukcja na to jest całkiem banalna. Odpoczywajmy tak, jak kochamy, selekcjonujmy ten rodzaj odpoczynku, jaka jest dla nas najbardziej ulubiona. Nie przesuwajmy wypoczynku na późniejszy okres. Termin na wypoczynek istnieje tu i teraz. zanotujmy sobie listę ukochanych aktywności i decydujmy się na to, co sprawia nam największą frajdę. Kąpiel, ćwiczenia, spacer, grill na działce, zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne i cały bezlik innych pomysłów na spędzenie czasu z korzyścią dla swojego samopoczucia. A ty dziś jak się zrelaksujesz?

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03