Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Zdrowie i uroda

Bezpieczne plażowanie: Kluczowe porady dla letnich dni

Bezpieczne plażowanie: Kluczowe porady dla letnich dni

Wakacje są terminem, kiedy chcemy napawać się wypoczynkiem na plaży a także cudownym nasłonecznieniem. Plażowanie może być sympatyczne i zapewniające zadowolenie, jednakże nie powinniśmy zapominać o kluczowych zasadach, które umożliwią nam bezpieczeństwo i zdrową opaleniznę. W tym artykule opowiemy parę ważkich rad, jakie należałoby mieć na uwadze podczas spędzania czasu na plaży.

Odszukaj perfekcyjny czas na opalanie

Ażeby upajać się bezpiecznym i błogim opalaniem na plaży, decydujące jest wyłonienie odpowiedniej pory dnia. Najlepszymi momentami do opalania są poranna pora przed godziną 11 oraz poobiednia, po godzinie 16. W tym czasie promienie słoneczne są łagodniejsze dla cery, i ryzyko poparzeń jest dużo niższe.

Ranne godziny są szczególnie zasadne dla opalania, ponieważ nasilenie promieniowania UV jest wówczas mniejsza. Słońce wyłania się dopiero spoza horyzontu, zaś jego promienie są bardziej poziome, a to mniejszym przytłoczeniem dla skóry. Jest to odpowiedni moment, żeby zacząć opalanie i nabrać urodziwej opalenizny.

Po godzinie szesnastej, jak słońce rozpoczyna w tej chwili schodzić, promienie słoneczne stają się bardziej kątowe, co oznacza, iż przekraczają przez większą powłokę atmosfery. W wyniku czego stają się bardziej rozproszone i mniej podstępne dla cery. Popołudniowe opalanie jest tym samym bardziej pewne, a naraz zapewnia sposobność zdobycia wielbionej opalenizny.

Aplikuj preparat z protektorem

Aplikacja kremu z filtrem jest nader kluczowe dla świadomego plażowania. Wyselekcjonuj krem z protektorem o dobrym faktorze ochrony (SPF) dopasowanym do Twojego rodzaju cery. Wskazane jest zainwestować w artykuł wysokiej jakości, który zapewni wydajną kuratelę przed wrogim promieniowaniem UV. Nałóż krem obficie na całe ciało przed wyjściem na plażę, nie zapominając o szczególnie narażonych miejscach, jak na przykład nos, uszy, ramiona i nogi. Istotne jest także regularne odnawianie nakładanego kremu, zwłaszcza po kąpieli czy upływie czasu.

Kapelusz to must-have: nie zapomnij o nim podczas opalania

Asekuracja skóry głowy jest jednakowo ważna jak strzeżenie reszty ciała. Dobierz lekką, przewiewną czapkę bądź kapelusz, który zabezpieczy Twoją głowę przed otwartym ingerowaniempromieni słonecznych. Nie zapominaj, że skóra na głowie jest wrażliwa na sparzenia słoneczne, a zanadto długa ekspozycja bez ochrony może kierować do oparzeń i uszkodzenia skóry. Z tej przyczyny zawsze miej przy sobie odpowiednie nakrycie głowy i noś go niezależnie od pory roku.

Woda to Twój najlepszy przyjaciel: pij jej dużo dla zdrowego opalania

W trakcie żarliwych dni na plaży pamiętaj o regularnym napojeniu organizmu. Wysokie temperatury i wystawa na słońce mogą doprowadzić do prędkiej utraty wody z systemu. Wobec tego ważne jest, aby pić dużo wody jak również trzymać odpowiedni stopień nawilżenia od od środka. Stroń od napojów wyskokowych i cukrzonych, dlatego że są w stanie one wieść do odwodnienia. Woda jest najważniejszym wyborem, by zachować układ nawodniony plus dobrze nawilżoną skórę.

Po-plażowy rytuał: jak prawidłowo troszczyć się o skórę po godzinach plażowania

Po zakończeniu plażowania, ważne jest odpowiednie zadbanie o cerę. Po kąpieli bądź natrysku, skorzystaj z nawilżającego balsamu czy mleczka po opalaniu. Te produkty pomogą w regeneracji cery, utrzymać jej dobre nawilżenie i wygoić prawdopodobne podrażnienia. Szczególną uwagę zwróć na obszary, które były szczególnie narażone na promienie słoneczne, takie jak na przykład buzia, ramiona i nogi. Unikaj też szczeciniastych ręczników i intensywnego wycierania skóry, aby nie jątrzyć organizmu dodatkowo. Wskazane jest także popijać więcej wody po plażowaniu, by pomóc systemowi w podtrzymaniu porządnego nawodnienia skóry.

Pamiętaj, że powyższe porady są kluczowymi wytycznymi dla świadomego i subtelnego plażowania. Zawsze przystosuj je do swoich indywidualnych oczekiwań a także czynników panujących na w określonym klimacie. Twój dobrostan i dobre samopoczucie są najistotniejsze, dlatego zadbaj o swoją skórę i ciesz się promieniami słonecznymi odpowiedzialnie.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03