Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Zdrowie i uroda

Ból kręgosłupa

Ból kręgosłupa

Bóle w kręgosłupie nie przechodzą tak szybko jak byśmy tego chcieli.To kręgosłup jest podstawą budowy każdego człowieka, na jakiej jest podtrzymywane wszystko to z czego jest zbudowane ludzkie ciało. Zdecydowana większość ludzi posiada już dość duże problemy z kręgosłupem, jednak wiele osób nie ma jeszcze tej świadomości, tymczasem inni ignorują problem albo poszukują innej przyczyny.

Zwichnąć kręgi jest niezwykle łatwo, może być to wręcz niewielkie zwichnięcie w wyniku którego następuje zesztywnienie naszych mięśni i uniemożliwia to kręgowi wrócić na właściwie miejsce. Bóle w kręgosłupie nie przechodzą tak prędko jak często uważamy. W zależności od poziomu zaawansowania zwyrodnienia naszego kręgosłupa by pozbyć się dolegliwości potrzeba cierpliwości i czasu. Aby nasz kręgosłup był zdrowy konieczne jest właściwe spanie, niezwykle istotny jest prawidłowo dobrany materac na jakim de facto przesypiamy 1/3 życia. Oprócz twardego materaca potrzebna jest także dość twarda poduszka pod szyję a oprócz tego konkretne ćwiczenia. Gdy śpimy nasze mięśnie rozluźniają się poprzez to sen jest właściwą chwilą do rehabilitacji kręgosłupa. Pozycja, w której śpimy też ma duże znaczenie. Najzdrowsza jest pozycja , w której śpimy na wznak, tzn. równo, na plecach z rękami ułożonymi wzdłuż ciała a także nasze nogi są rozluźnione. W momencie gdy nasze ciało znajduje się w tej pozycji jego waga jest rozłożona równomiernie na powierzchni na której śpimy a nasze mięśnie mają szansę się rozluźnić. W momencie kiedy mięśnie się rozluźniają wszystkie zwichnięcia kręgów kręgosłupa nieco się prostują. W trakcie spania w tej pozycji serce jest tylko nieznacznie obciążone, lekko pompuje krew a także stwarza to znacznie lepsze warunki krążenia. A kiedy krew lepiej krąży to nasza wątroba znacznie lepiej pracuje oraz wyrzuca z naszego ciała różne związki. Właściwie działająca wątroba wpływa na zwiększenie przemiany materii i dlatego wtedy chudniemy we śnie. Bez żadnej diety po paru miesiącach sypiania na materacu o odpowiedniej twardości twój organizm jest w stanie stracić kilka nadprogramowych kilogramów. Pierwsze noce , które spędzisz na twardszym niżeli do tej pory materacu zapewne pociągną ze sobą bóle mięśni i twojego kręgosłupa, jednakże z chwilą zniknięcia posiadanych zwichnięć wszelkie bóle również ustąpią.

Gdy sypiamy na miękkim materacu kręgosłup nie może się rozluźnić i stwarza to kolejne zwichnięcia kręgów. Kręgi ulegają wygięciu a potem następuje ich zwyrodnienie kiedy sypiamy na za miękkim materacu i zbyt wysokiej poduszce. Twarda poduszka podtrzymuje normalny stan przegrody nosowej. A przegroda nosowa jest odpowiedzialna za utrzymywanie równowagi fizjologicznej wszystkich organów w naszym ciele. Jakość snu, która to wynika tak naprawdę z stopnia twardości materaca na którym śpimy, posiada ogromny wpływ na kondycję ludzkiego kręgosłupa, a przez to na zdrowie naszego organizmu.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03