Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Zdrowie i uroda

Wyśmienite samopoczucie ma początek na twoim talerzu!

Wyśmienite samopoczucie ma początek na twoim talerzu!

Aby miewać się dobrze w swoim ciele, musisz czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Natomiast to, o czym przeważnie nie pamętamy, to fakt, że nasze jedzenie ma wpływ na nasz nastrój. Tak! Dobre jedzenie spowoduje, że będziesz czuć się lepiej w swojej głowie! Eksperymenty wykazują, że poniektóre pokarmy czy też kombinacje żywności trzeba unikać dla naszego zdrowia umysłowego i innych, które mają być preferowane, by zapobiec lękom na przykładowo.

Jakiej żywności należy wystrzegać się?

Fast food.
Nie będzie to czymś niespodziewanym, lecz śmieciowe jedzenie powinno być jak najbardziej zakazane, i wyeliminowane na tyle na ile to możliwe z diety. Hamburgery, pizze, frytki zdołają spowodować, że będziesz przez moment radosny, ale regularne spożywanie tych wyrobów będzie z większym natężeniem sprzyjać depresji niż dobremu samopoczuciu.

Alkohol
Lampka wina mógłby być idealny na imprezę z przyjaciółmi. Mimo to prawie wszystkie trunki alkoholowe skutkują wahania poziomu cukru i aktywizują odkładanie się kwasów mlekowych we krwi, co ma tendencję do powodowania trudności z zasypianiem, a nawet depresji.

Cukier.
Cukier nie tylko niszczy skórę i sylwetkę, lecz także napada nasz umysł. Powiększenie ilości węglowodanów w codziennej diecie jakiejś osoby wywołałoby depresję.

Sól.
Sól natęża ataki paniki. Pobudza ciśnienie krwi, przez co przyspiesza akcję serca. Następnie układ odpowiada wyzwoleniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama rodzi napięcie a także lęk. Nie jest właściwy dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To ponoć ulubiony napitek wielu osób, lecz na z pewnością nie jest optymalny. Kawa duplikuje hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03