Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Inne

Zadbaj o pościel z bawełny

Zadbaj o pościel z bawełny

Bawełniana pościel to bardzo dobry wybór, który będzie wygodny w użyciu w wielu sypialniach. Jednakże ażeby móc w pełni korzystać z jej zalet, a wskutek tego cokolwiek przedłużyć jej zdatność do użytkowania oraz zachować higienę snu, należy przede wszystkim wiedzieć, jak należycie o nią zadbać.

Nie jedna osoba zastanawia się nad tym, jak często powinno się oddawać do prania wykonaną z bawełny pościel. W tym przypadku nie istnieje jakakolwiek zasada mówiąca o tym, z jaką częstotliwością trzeba oddawać pościel do prania - uwarunkowane jest to zwyczajnie od osobistych potrzeb użytkownika. Dla zachowania czystości w czasie snu warto zmieniać pościel nie rzadziej niż raz w ciągu miesiąca, a jeszcze częściej w okresie letnim, kiedy ludzie pocą się znacznie intensywnej. Ilość prania powinno się wzmóc także w sytuacji choroby.

Podczas prania bawełnianej pościeli wskazane jest zwrócić uwagę na to, aby nie umieszczać z nią w pralce elementów utworzonych z innych typów tekstylnych materiałów. Dodatkowo bawełniana pościel w pralce wymaga nieco więcej miejsca, w związku z tym nie należy nazbyt wiele jednocześnie ładować do bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się dokładnie, a co za tym idzie, wymagane będzie nastawienie jej na dodatkowy cykl prania. W razie pościeli bardzo mocno poplamionej słusznym pomysłem jest odłożenie jej na noc w zimnej wodzie.

W przypadku prania pościeli wykonanej z bawełny znaczące jest też zachowanie odpowiedniej temperatury prania. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na metce. To zawsze najbardziej wiarygodna informacja, z której trzeba korzystać podczas prania. Warto również pamiętać o tym, iż bawełna to popularny materiał dostępny w przeróżnych formach, skutkiem tego nie ma jednej reguły mówiącej o zasadach prania pościeli bawełnianej.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03