Redakcja:
ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Nieruchomości

Nowoczesne balustrady - styl i bezpieczeństwo

Nowoczesne balustrady - styl i bezpieczeństwo

Dla wielu z nas minione lata były raczej ciężkie. Lecz okazało się, że Polacy są jednakowoż dalekowzrocznym i operatywnym narodem. Otóż niestałość na rynku gospodarczym, niekorzystne oferty lokat bankowych a także racjonalne rozmyślanie o ochronieniu się się na przyszłość sprawiły, że w branży budowlanej nastał kolejny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków bytowych, ale dodatkowo konieczną i zyskowną lokatą.

Aktualnie większość inwestycji zainicjowanych w ostatnich dwóch latach, jest aktualnie na etapie finalnego wykańczania. Niektórzy rozmyślają już o komplecie dokumentów, które należy przedłożyć w urzędzie w celu odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu zważa się także aspekt bezpieczeństwa użytkowania schodów, w szczególności, kiedy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz adekwatne przepisy unijne wytyczają zasadność zamocowania balustrady w sytuacji, gdy bieg schodów o wysokości więcej niż 0,5 metra nie jest obudowany z dwóch stron ścianą. Warunek zabezpieczenia przestrzeni balustradą wykorzystuje się również w przypadku antresoli, balkonów, loggi oraz tarasów.

W tej chwili branża architektury wnętrz jest tak aktywna i dynamiczna, że udaje się z powodzeniem przystosować estetyka schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne nastawienie do stylu wykończenia domu nie koliduje z alternatywami zamontowania ciekawej wizualnie i wygodnej balustrady. W współczesnych projektach przeważają przede wszystkim elementy stworzone ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w sytuacji odniesienia się do estetyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady z nierdzewki.

Ażeby jednak nasza balustrada schodowa spełniała nie tylko funkcję ochronną, ale też była gustownym elementem podkreślającym charakter wnętrza należy wyselekcjonować odporne i ponadczasowe materiały. Poręcz wykonana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając również profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki trzeba zwrócić uwagę na to, czy są one wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wówczas będziemy mieli pewność, że balustrada będzie nie tylko niezniszczalna, ale też wyjątkowo bezpieczna w użytkowaniu. Dzisiaj na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań dotyczących designu i montażu balustrady. Można wybrać samą poręcz instalowaną do ściany, bądź lubteż pełny system, który obejmuje wszelkie niezbędne fragmenty balustrady. Kupno kompletnego, gotowego systemu montażu balustrady jest opcją optymalną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada bardzo pociągająco. Ten aspekt jest wyjątkowo istotny, kiedy wykańczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Warto zatem poszukać takiej propozycji na rynku, która zaproponuje właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w w intrnecie, gdzie pokazany jest obszerny wybór balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest balustradykozubek.pl. Wszystkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak a także kompletne zestawy montowania balustrad są wykonane z budulców najwyższej jakości oraz spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą w związku z tym być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w domach mieszkalnych, lecz nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Wskazane jest w takim razie pomyśleć nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów balustradą, ponieważ rozwijają przed nami możliwości swobodnej, dopasowanej do naszego gustu i budżetu aranżacji naszego wnętrza.

logo 01

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: waszeprawdy@sitte.pl

bottom 03